ОФІЦІЙНИЙ ДИСТРИБ'ЮТОР PLANET В УКРАЇНІ
+38 (044) 593-79-76, +38 (066) 329-37-31

Що ж таке PoE

Технологія та стандарти PoE.

PoE (Power over Ethernet) – це технологія, що дозволяє передавати електроживлення обладнання через Ethernet-кабель. Вона дозволяє забезпечити живлення пристроїв без необхідності використовувати окремі кабелі або джерела живлення.

Існують кілька стандартів PoE, які визначають максимальну потужність, яку може передавати комутатор або інший пристрій до підключеного пристрою. Ось деякі з них:

  1. IEEE 802.3af – цей стандарт визначає максимальну потужність в 15,4 ватт, що дозволяє живити пристрої з низькою споживаною потужністю, такі як IP-телефони, бездротові точки доступу та інші.
  2. IEEE 802.3at (або PoE+)- цей стандарт визначає максимальну потужність в 30 ватт, що дозволяє живити більш потужні пристрої, такі як камери відеоспостереження з PTZ (поворотно-нахил), не великі LED дисплеї та інші.
  3. IEEE 802.3bt (або PoE++)- цей стандарт визначає максимальну потужність до 90 ватт, що дозволяє живити ще більш потужні пристрої, такі як відеоконференційні системи, потужні LED дисплеї, PoE освітлення та інші.

Таблиця властивостей стандартів PoE

СтандартМаксимальна потужністьМаксимальна вихідна напругаМаксимальний струм
IEEE 802.3af15.4 Вт48 В350 мА
IEEE 802.3at (PoE+)30 Вт57 В600 мА
IEEE 802.3bt (PoE++)90 Вт57 В або 48 В960 мА або 2000 мА

Як можна побачити з таблиці, кожен стандарт має максимальну потужність, максимальну вихідну напругу та максимальний струм, які можуть бути передані через PoE. За замовчуванням, PoE працює на напрузі 48 В, але стандарт 802.3bt дозволяє використовувати як 48В, так і 57В. Також відомо, що стандарт 802.3bt підтримує два режими передачі струму – 960 мА і 2000 мА.

Загалом, в таблиці вказані ті характеристики, які дозволяють користувачам вибрати правильний стандарт PoE для своїх конкретних потреб. Наприклад, якщо вам потрібно живити потужніші пристрої, такі як відеоконференційні системи або LED дисплеї, то стандарт 802.3bt забезпечить вам достатню потужність. Однак, якщо вам потрібно живити менш потужні пристрої, такі як IP-телефони, не роботизовані IP камери або бездротові точки доступу, стандарт 802.3af може виявитися достатнім для ваших потреб.

Як же працюють комутатори PoE

Як ми розглядали вище, за замовчуванням, PoE комутатор працює на напрузі 48 В, тобто передає живлення напругою 48В. Але ж багато пристроїв, такі як IP камери та телефони споживають меншу напругу, наприклад 12В. Як же ж тоді комутатор здійснює регулювання?

PoE комутатор визначає, яку напругу подати на живлення пристрою за допомогою методу виявлення пристрою (PD). Ця інформація зазвичай передається між пристроєм та комутатором за допомогою протоколу LLDP (Link Layer Discovery Protocol). Коли пристрій підключається до PoE порту комутатора, він відправляє невеликий струм на порт, щоб визначити, чи підтримує підключений пристрій PoE, та який тип PoE він підтримує. Якщо пристрій підтримує PoE, комутатор визначає максимально допустимий струм та напругу, які можуть бути подані на пристрій, і відповідно налаштовує PoE порт. Вразі якщо пристрій взагалі не підтримує PoE, живлення подаватися не буде. В процесі роботи комутатора PoE, він постійно моніторить споживану потужність пристрою та регулює вихідну напругу та струм відповідно до змін споживаної потужності.

Чому така різниця в цінах на PoE комутатори різних виробників

По-перше, PoE комутатори — це загальна назва комутаторів з фунцією PoE. Комутатори різних брендів можуть мати дуже суттєву різницю у своєму функціоналі, підтримки стандартів, керуванню, кількістю портів, загального бюджету (максимальної потужності всіх портів PoE), ступінь захисту, розмірів та інших фізичних характеристик.

По-друге – це якість використаних компонентів та збірки.

Різниця між якісними PoE комутаторами та дешевими пристроями полягає у якості компонентів, їх функціональних можливостях, продуктивності та надійності.

Якісні PoE комутатори мають суттєву вищу якість критично важливих компонентів, таких як компоненти живлення, мікросхеми та PoE контролери, екрановані елементи з кращою електромагнітною сумісністю. Такі комутатори зазвичай мають більше функціональних можливостей, таких як підтримка різних стандартів PoE, управління розширеними можливостями мережі, захист від перенапруги та інші опції, які дозволяють краще налаштувати мережу та забезпечити її більшу продуктивність та безпеку.

Дешеві PoE комутатори (як правило китайські “NO NAME”) мають значно меншу якість компонентів, менші функціональні можливості та нижчу продуктивність. Вони можуть мати обмежену підтримку стандартів PoE та менші можливостей керування. Крім того, використання неякісних компонентів часто приводять до ненадійності та скорочення терміну експлуатації, не відповідність заявлених характеристик по потужності та стабільної передачі живлення. Це призводить до швидкого виходу з ладу всієї системи відеоспостереження, вихід з ладу іншого контактуючого обладнання, постійні ремонти, простої в роботі та значне здорощення обслуговування мережі в довгостроковій перспективі.

Отже, при виборі PoE комутатора, дуже важливо відповідально підійти до вибору виробника, враховувати його рейтинг надійності та функціональні можливості, щоб забезпечити ефективну та безпечну роботу мережі.

Комутатори та інжектори PoE від компанії PLANET

Компанія PLANET Technology Corporation гарно відомий світовий виробник високоякісного та надійного мережевого обладнання. Головний офіс та все виробництво знаходиться на Тайвані, без стороннього аутсорсингу в інших країнах. Компанія має власний науково-дослідницький центр, який постійно займається розробкою нових передових рішень в галузі, вдосконалення існуючих технологій, запровадження передових стандартів, енергозберігання та безпеки своєї продукції.

У своєму виробництві Planet використовує лише якісні електронні компоненти відомих світових брендів, проводить тестування продукції на всіх етапах виробництва та вихідний контроль кожної одиниці виробу. Якість та надійність підкріплена не лише сертифікатами найавторитетніших світових сертифікаційних агенцій, а й перевірена роками постійними споживачами у всьому світі.

Одним з флагманських напрямків компані є виробництво саме комутаторів та інжекторів з підтримкою технології PoE. Компанія пропонує PoE обладнання для широкого спектру застосування, від невеличких однопортових інжекторів, до багатопортових PoE++ за стандартом 802.3bt PoE++ (95ВТ з порту) керованих комутаторів високою потужністю з бюджетом PoE навіть до 2280Вт.

Це комутатори для використання як у закритих приміщеннях (0+60С) так і у промисловому зовнішньому виконанні -40+75С.

Одним з головних переваг продукції PLANET також відзначимо збалансовану цінову політику. Компанії вдалося знайти потрібні рішення для забезпечення високої якості і надійності, та в той же час, зробити свою продукцію доступною для споживачів з приємною ціною.

Наша компанія є офіційним представником PLANET Technology в Україні, пропонує продукцію високої якості, регулярні постачання, склад у м. Києві, гарантійне та післягарантійне обслуговування, власний сервісний центр та найнижчі ціни.

На нашому ресурсі ви зможете ознайомитись та підібрати потрібний вам та кращій комутатор в своєму сегменті. Бути впевненим у відповідності всіх заявлених характеристик, високої якості та надійності обладнання.